شکست تاریخى آمریکا در ریگزارهاى طبس

پنجم اردیبهشت ۵۹ در تاریخ معاصر نه تنها به عنوان روز “شکست عملیات دلتا” بلکه به عنوان قطع پنجه عقاب و در هم شکستن هیمنه نظامى آمریکا پس از فروریختن ابهت جهانى این کشور در حمله دانشجویان مسلمان خط امام به لانه جاسوسى آمریکا بود.

 

ادبيات كاخ سفيد – 4

شناخت شیوه‌ها و روش‌های انتقال و انتشار پیام از سوی کشورهای دوست، دشمن و بی‌طرف، کمک شایانی به درک بهتر و سریع‌تر پیام‌های مسالمت‌ جویانه، آشتی‌جویانه یا ستیزه‌جویانه می‌کند. رسانه‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل انتقال پیام‌های سیاسی، این قدرت را پیدا کرده‌اند که در کنار نقش توجیه‌کنندگی افکار عمومی، وظیفه آماده‌سازی و حتی هدایت آن و نیز کنترل روش‌ها و بحران‌ها را برعهده گیرند.

 

راهكار هاي آمريكا در مقابله با ايران

استراتژي «براندازي دولت ها» و «استقرار حكومت هاي مورد نظر» كه سياست آمريكا را در مورد كشورهاي موسوم به «جهان سوم» به مدت طولاني تشكيل داده و به عنوان استراتژي «تغيير رژيم» از طرف رئيس جمهور قبلي آمريكا، جرج دبليوبوش نيز صريحاً اعلام شده ، با مشكلات و شكست هاي قابل توجهي مواجه شده است. اين استراتژي كه مبتني بر كنترل نخبگان كشورهاي به اصطلاح «در حال توسعه» و براساس همكاري هاي مشترك سياسي و اقتصادي با هيئت حاكمه چنين نظام هايي استوار بوده است، اكنون با مقاومت و اعتراض و قيام خود مردم وملت ها روبرو شده است.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved