13 آبان ـ تسخیر لانة جاسوسی استمرار شعاراستقلال‌خواهي

رابطة آمریکا و ایران با عمیقترین کلام و زیباترین و مناسب‌ترین تشبیه از نظر امام رابطة گرگ و میش بوده است، این تلقی یا تصور که حتی لحظه‌ای می‌توان از خطر حملة گرگ، آنهم گرگی زخمی و تیرخورده غفلت ورزید واقعاً یا از سر جهالت است یا بی‌خبری و ساده‌لوحی. کتاب رابطة ایران و آمریکا یا نقش دخالت‌های آمریکا را در ایران، از آخر ورق می‌زنیم.

 

دكترين ريگان يا سياست مهار عليه جمهورى اسلامى ايران

زمینه های تدوین سیاست مهار
پس از شكست مفتضحانه و رسوايى‏آور حمله ی طبس و كودتاى نوژه و عدم توفيق استراتژى تحركات تجزيه طلبانه، خط مشى تحميل جنگ تمام عيار خارجى عليه ايران در اواخر شهريور 1359 بر مرحله اجرا درآمد، اما پس از گذشت شش ماه و على رغم پيش روى‏هاى سريع اوليه ارتش عراق، طليعه‏هاى زمين‏گير شدن نيروهاى نظامى عراق و زمينه‏هاى شكست تهاجم نظامى به ايران هويدا گرديد .

 

چرا انقلاب دوم

تسخیر لانه جاسوسی و گروگانگیری 444 روزه‌‌ بیش‌ از 50 نفر از کارکنان‌ سفارت‌ امریکا‌‌ ‌از سوی‌ دانشجویان‌ پیرو خط‌ امام(ره)، اقدامی‌ بزرگ‌ و بی‌نظیر، نه‌ فقط‌ در سطح‌ کشور یا منطقه‌، بلکه‌ حرکتی‌ شگرف‌ و غیرقابل‌ پیش‌بینی‌ در سطح‌ جهان‌ بود.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved