مؤلفه‌های استعمار فرانو

1- جهانی سازی در عرصه اقتصاد و فرهنگ:
منظور از جهانی سازی طراحی پروژه‌ای است که برآیند آن حاکمیت ارزشهای غربی در دو عرصه فرهنگ و اقتصاد است. ابزار این پروژه در عرصه فرهنگ قدرت رسانه‌ای و تبلیغات و فرهنگ سازی با استفاده از روشهای القای مستقیم و غیرمستقیم است و در عرصه اقتصاد نیز گسترش فعالیت شرکتهای بزرگ چند ملیتی، آزادسازی تجارت یا تجارت آزاد از طریق WTO(سازمان تجارت جهانی) از ابزار آن محسوب می‌شوند.

 

بازتاب ها‌ و واكنش‌های‌ مثبت‌ تسخیر لانه جاسوسی در سراسر جهان

یكی‌ از آثار شكست‌ تلاش‌های‌ آمریكا در جهت‌ آزادی‌ گروگان‌ها و شكسته‌ شدن‌ابهت‌ این‌ كشور در میان‌ ملل‌ مسلمان‌ و جهان‌ سوم‌، واكنش‌های‌ آزادی‌خواهانه‌ وضدامپریالیستی‌ جریان‌ها و كشورهای‌ مختلف‌ خارجی‌ بود.
همین‌ امر نشان‌دهنده‌ی‌ آن‌ بود كه‌ تسخیر لانه‌ی‌ جاسوسی‌، یك‌ واقعه‌ی‌ تاریخی‌نیست‌ و به‌ تاریخ‌ نپیوسته‌ است‌؛ بلكه‌ این‌ حركت‌ در حقیقت‌، جلوه‌ی‌ عینی‌ و عملی‌ یك‌بخش‌ از سیاست‌ خارجی‌ انقلاب‌ و ظهور مواضع‌ اصولی‌ انقلاب‌ در روابط‌ بین‌المللی ‌است‌.

 

تسخير لانه جاسوسي، شكست هيمنه پوشالي آمريكا

با گذشت سي سال از پيروزي انقلاب اسلامي، غبار كهنگي نتوانسته به چهره برخي حوادث بنشيند و آنان را از مركز توجهات دور كند. بعد از انقلاب، حوادث گوناگوني رخ داد كه هر كدام با شدت و ضعفي خاص، نهال نوپاي انقلاب را آبياري، بيمه و موجبات حفظ و تداوم آن را فراهم مي كرد.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved