اوباما و نقش لابي صهيونيستي در تخريب روابط ايران و آمريكا

تكاپوي لابي‌هاي يهودي براي چينش مهره‌ها در كابينه اوباما ، بيانگر اين امر است كه روند تحولات در دوران حاكميت اوباما با تشديد فشار متراكم لابي‌هاي يهودي بر پاشنه تامين بهينه تر منافع اسرائيل و عدم نرمش و انعطاف عملي در برخوردهاي هر چه سختگيرانه‌تر عليه ايران مي‌چرخد.

 

كوتاهي هاي ما در زمينه واقعه طبس

هنوز انقلاب ما به دو سالگی خود نرسیده بود و دشمن که موقعیت و جایگاه خود را در خاورمیانه در خطر می دید سریعاً با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده به خاک میهمان هجوم آورد این هجوم که بسی ناجوانمردانه و موذیانه صورت گرفته بود پیامدهایی چنان غیرقابل پیش بینی و ناگوار برای متجاوز به دنبال داشت که رئیس جمهور وقت آمریکا جیمی کارتر را به هراس افکند و جایگاهش متزلزل و ادامه ریاستش به چالشی جدی افتاد که این اتفاقات همگی در کتاب ۴۴۴ روز او منعکس است.

 

اولين خبر نيويورك تايمز از تسخير سفارت آمريكا در تهران

روزنامه پرتيراژ نيويورك تايمز ، مهمترين مطبوعه روزانه در ايالات متحده آمريكا به شمار مي رود. اين روزنامه در اولين خبر و گزارش خود از وقايع گروگانگيري در تهران نوشت: دانشجويان دانشگاه هاي تهران با تصرف سفارت ايالات متحده ،به گروگان گيري پرداختند.
روزنامه پرتيراژ نيويورك تايمز ، مهمترين مطبوعه روزانه در ايالات متحده آمريكا به شمار مي رود. اين روزنامه در اولين خبر و گزارش خود از وقايع گروگانگيري درتهران به تاريخ دوشنبه 5 نوامبر 1979نوشت

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved