شيخ‌الاسلام : بايد ملت آمريكا را از اسناد لانه جاسوسي مطلع كرد

احساس مي‌كنم اگر ملت آمريكا كه بعد از ايران بيشترين حق را براي اطلاع يافتن از اسناد لانه جاسوسي دارد، زودتر به اين اسناد دسترسي پيدا مي‌كردند، شايد ‌اين نهضتي كه امروز در آمريكا به نام ضدسرمايه‌داري يا وال‌استريت شاهد آن هستيم، سال‌ها قبل شروع شده بود. در حال حاضر هر نخبه‌اي كه به اين اسناد دسترسي دارد، موظف است به اين اسناد پرداخته و به جهانيان نشان دهد مالياتي كه دولت آمريكا از مردم خود مي‌گيرد، صرف چه كارهايي در ساير كشور‌ها مي‌شود.

 

الگوهاي رفتاري آمريكا در رويارويي با ايران

كتاب «الگوهاي رفتاري ايالات متحده آمريكا در رويارويي با جمهوري اسلامي ايران از جمله آثاري است كه به بيان رخدادهاي موجود در روابط ايران و آمريكا پرداخته و از جمله گفتار جداگانه‌اي را به تسخير سفارت آمريكا و تبعات آن اختصاص داده است.

 

آمريکا و راهبرد انزواي ايران در منطقه خزر

پس از پيروزي انقلاب اسلامي، ايالات‌متحده از هر فرصت و موقعيتي براي انزواي سياسي و اقتصادي ايران در سطح بين‌المللي و منطقه‌اي بهره‌برداري کرده‌است. با گروگان‌گيري کارکنان سفارت آمريکا در تهران از سوي دانشجويان مسلمان پيرو خط امام که در واکنش به پذيرش «شاه فراري» ايران از سوي واشينگتن صورت گرفت کاخ سفيد «الگوي تحريم اقتصادي» را با هدف مهار انقلاب اسلامي و احتمالاً تأثيرگذاري بر ساختار سياسي و شيوه‌ رفتاري انقلاب، در رأس برنامه‌هاي راهبردي خويش قرار داد.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved