غروب امپراتوري

به راستي دلم براي آمريكا يا دست كم ايدة آمريكا ـ تنگ شده است. مي‌دانيد، همان روحية تو مي‌تواني، خيابان‌هاي فرش شده از طلا، قهرمان خسته و فقير، كوهستان‌هاي بنفش شكوه و جلال و امثال اينها. هر چه مي‌خواهيد بگوييد و اين فكرها را خام و ابتدايي بناميد، امّا داستان‌هاي مربوط به ارزش‌هاي موجود در قلب تصوير پيش از اين آمريكا، الهام‌بخش هستند.

 

تسخیر سفارت آمریکا خطا نبود، خطا بعدا رخ داد

محمد نعیمی‌پور از چهره‌های متین و آرام اصلاحات است که سهم به سزایی در پیشبرد اصلاحات بر دوش داشته و این نقش را در حوزه‌های متعدد به خوبی ایفا نموده است. مصاحبه زیر با او در مورد تسخیر لانه جاسوسی است و او به صداقت به تحلیل این رویداد پرداخته است.

 

آمريكا ، 234 سال نقض حقوق بشر


آمريكا كشوري است كه قتل عام دولتي سرخپوست ها و كشتار و شكنجه بردگان را در پرونده تاريخي خود دارد و اكنون نيز به گونه هاي مشابه اما مدرن در عرصه داخلي و خارجي اين رويه را ادامه مي دهد. آمريكا به عنوان مدعي دفاع از حقوق بشر در عرصه جهاني، در حالي كشورهاي ديگر را به نقض حقوق انساني متهم مي كه بر اساس اسناد و مدارك تاريخي - حقوقي و گزارش هاي رسمي و غير رسمي داخلي و بين المللي، اصلي ترين متهم يا مجرم اين پرونده است .

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved