آمريكا روز به روز بحراني تر

پس از تسخير سفارت ايالات متحده در تهران توسط دانشجويان پيرو خط امام، روابط ايران و آمريكا درگير مخاصمه‌اي شد كه هنوز كه هنوز است استمرار دارد. برخي از تحريم‌هاي آمريكا عليه ايران، بازمانده آن واقعه‌اند.

 

حمله نظامی یا حلقه ای جدید از جنگ روانی آمریکا علیه ایران

دور تازه تحرکات یکجانبه گرایانه آمریکا و اظهارات ضد و نقیض مقامات غربی علیه جمهوری اسلامی ایران در شرایطی ادامه دارد که از طرفی در روزهای اخیر، بار دیگر گمانه زنی های
رسانه های آمریکایی، برخی کشورهای اروپایی و عرب درباره احتمال حمله نظامی ایالات متحده علیه مواضع استراتژیک ایران تشدید و روند صعودی پیدا کرده و از سویی نیز بخش دیگری از مسئولان آمریکایی بویژه در دستگاه دیپلماسی آن، راه حل باز کردن گره مشکلات فیمابین ایران و آمریکا را در مذاکرات مسالمت آمیز و دیالوگ دوجانبه در پرتو هنجارهای بین المللی می دانند.

 

الله كرم : تسخيرلانه جاسوسي به خاطرجلوگيري از ظهور مجدد استبداد بود

صادق زيبا كلام و حسين الله كرم در مناظره اي كه در دانشگاه شريف داشتند به ديدگاه هاي خود نسبت به رويكرد نظام جمهوري اسلامي ايران به آمريكا پرداختند.
حسين الله كرم در اين مناظره گفت: من تصور مي كنم كه دكتر زيبا كلام يك تعريف جديدي از سياست مطرح كرده است . درباره اين كه چرا ايشان دشمني آمريكا را توهم مي خوانند بايد گفت كه از مردم كوچه و بازار هم بپرسيد مي گويند آمريكايي ها 109 هزار نفر انسان بي گناه را در افغانستان كشتند.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved