بررسی منطق مذاكره و نفی مذاكره با آمريكا

يكی از مسايل اساسی در گفتگوی سياسی، محاسبه سود و زيان است، عرف بين‌المللی بدينگونه است كه اگر رابطه سياسی واجد حداقلی از منافع نباشد و يا رابطه ضرر داشته باشد، در كشور اقدام به برقراری ارتباط سياسی بين دولتين نمی‌كنند.

 

پایانی تلخ بر 444 روز چزاندن یک ابرقدرت

ظهور انقلاب ایران در جهان پر التهاب سال‌های آخر دهه‌ی هفتاد میلادی ، همان قدر ناخواسته و شگفتی آور بود كه پدیده‌های پس از آن؛ روز سيزدهم آبان 1358 در حالي که مردم و دانشجويان آماده تظاهرات عليه پذيرفته شدن شاه در آمريکا مي شوند ساعت 10 صبح سفارت آمريکا توسط يک گروه از دانشجويان که از قبل برنامه ريزي کرده بودند تصرف مي شود و موفق مي شوند تا اعضاي سفارت را به گروگان بگيرند.

 

بازخوانی جنایات آمریکا در ایران

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، امواجی از بیداری و امید در سراسر جهان به خصوص امت اسلامی بوجود آمد؛ امواجی که در دریای متلاطم جهان آن روز توانست دراندک زمانی مناسبات قدرت حاکم بر جهان را تحت تأثیر خود قرار دهد و قطب جدیدی به نام «جهان اسلام» در حمایت از مردمان و مستضعفان با محوریت مفهوم «عدالت جهانی» ایجاد نماید.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved