آمريكا ، 234 سال نقض حقوق بشر


آمريكا كشوري است كه قتل عام دولتي سرخپوست ها و كشتار و شكنجه بردگان را در پرونده تاريخي خود دارد و اكنون نيز به گونه هاي مشابه اما مدرن در عرصه داخلي و خارجي اين رويه را ادامه مي دهد. آمريكا به عنوان مدعي دفاع از حقوق بشر در عرصه جهاني، در حالي كشورهاي ديگر را به نقض حقوق انساني متهم مي كه بر اساس اسناد و مدارك تاريخي - حقوقي و گزارش هاي رسمي و غير رسمي داخلي و بين المللي، اصلي ترين متهم يا مجرم اين پرونده است .

 

اتحاد چین و روسیه و ایران چالشی در برابر بلندپروازی‌های امریكا در اروپا ـ آسیا

در نتیجه‌ی تلاش انگلیسی ـ امریكایی برای محاصره و در نهایت تجزیه‌ی چین و روسیه، مسكو و پکن دست اتحاد به یكدیگر داده و ائتلاف چین ـ روسیه ـ ایران، تدریجا در قلب اروپا به عنوان یك تشكیلات قدرتمند بین‌المللی ظاهر می‌شود. اهداف اصلی ائتلاف چین ـ روسیه ـ ایران از طبیعتی دفاعی برخوردار است.

 

مؤلفه‌های استعمار فرانو

1- جهانی سازی در عرصه اقتصاد و فرهنگ:
منظور از جهانی سازی طراحی پروژه‌ای است که برآیند آن حاکمیت ارزشهای غربی در دو عرصه فرهنگ و اقتصاد است. ابزار این پروژه در عرصه فرهنگ قدرت رسانه‌ای و تبلیغات و فرهنگ سازی با استفاده از روشهای القای مستقیم و غیرمستقیم است و در عرصه اقتصاد نیز گسترش فعالیت شرکتهای بزرگ چند ملیتی، آزادسازی تجارت یا تجارت آزاد از طریق WTO(سازمان تجارت جهانی) از ابزار آن محسوب می‌شوند.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved