تاکتیک های عملیات روانی و تبلیغاتی آمریکا

اصطلاح «جنگ روانی » یکی از مفاهیم متداول در مکاتبات و مذاکرات استراتژیست ها، نظریه پردازان سیاسی و کارشناسان علوم اجتماعی است; اما با وجود آن که از این واژه، در سطح گسترده و مقیاس وسیعی بهره برداری می شود، اتفاق نظری پیرامون مفهوم آن وجود ندارد; تا حدی که تلقی افراد، گروه ها و دولت های مختلف از مفهوم جنگ روانی بسیار متفاوت است .

 

13 آبان 1343

تبعيد امام خميني به تركيه واقعه اي بود كه بر اساس پيشنهاد «حسنعلي منصور» نخست‌وزير وقت به شاه، دستور شاه به «حسن پاكروان» رئيس وقت ساواك و با همراهي «سرهنگ محمدجواد مولوي» رئيس ساواك تهران صورت گرفت.

 

سازمان سیا و نفوذ در نهادهای دانشگاهی و فرهنگی

بر اساس اسناد از طبقه بندی خارج شده سازمان سیا كه خانم ساندرز به تعدادی از آنها در كتاب جنگ سرد فرهنگی اشاره كرده ، ‌تعدادی از دانشگاههای معتبر آمریكا مانند كلمبیا،‌ استانفورد، ‌نیویورك و هاروارد،‌زیر نفوذ مستقیم سیا اداره می‌شوند و بنیادی همچون "‌فارفیلد "‌در دانشگاه كلمبیا از مهمترین مراكزی بوده بودجه عملیات فرهنگی سیا از طریق آن به نهادهای فرهنگی انتقال می‌یافت.

 


واکنش موسوی خوئینی‌ها به ادعای حضور منافقین در اشغال سفارت آمریکا
واکاوی جنگ رسانه ای غرب علیه ایران
هیچ احساس بدی نسبت به گروگان‌گیرها ندارم
هیأتهای نظامی ایالات متحده در ایران از 1943 تا 1978 اقتصاد سیاسی کمک نظامی‏
هماوردي هژمونيك
هزینه‌های بازدارندگی ایران
هزینه هاى سنگین تحریم ایران بر اقتصاد امریکا
هزارویک دلیل برای حمله نکردن آمریکا به ایران
هدف اساسي آمريكا در ايران چيست؟
نيم قرن شرارت - نگاهى به اقدامات خصمانه امريكا عليه ايران

 مسئولیت محتوا و مواضع مندرج در مقالات بر عهده نویسندگان بوده و درج آنها در این پایگاه به مفهوم تأیید آن نمی باشد. Copyright © second-revolution.ir, All Rights Reserved